Wraz z nadejściem jesieni pojawiają się pytania o pielęgnację cery w czasie tej pory roku. Latem nasza skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych, co nie zawsze jest dla niej korzystne. Po okresie letnim, mimo dostarczenia organizmowi naturalnej witaminy D, na naszej skórze mogą pojawić się przebarwienia, popękane naczynka bądź znamiona. Dlatego też podczas chłodnych dni trzeba zadbać o: złuszczenie, nawilżanie i regenerację.
Złuszczanie jest kluczem do zadbanej skóry
W ten sposób pozbywamy się zanieczyszczeń oraz martwego naskórka, poprawiamy i wyrównujemy koloryt cery. Aby pozbyć się obumarłych komórek skóry należy wykonywać peelingi enzymatyczne, które mają w sobie aktywne składniki przyspieszające proces regeneracji lub peelingi mechaniczne, które polegają na ścieraniu zrogowaciałego naskórka za pomocą drobinek. Użyty do tego głęboko oczyszczający DERMA-PEELING z linii COS–MEDICA z ekologicznymi drobinkami ma tę zaletę, że jest biodegradowalny, nie stwarza zagrożenia dla świata ryb, gdy ostatecznie „wyląduje” w morzu.
Drugim krokiem – nawilżenie
Jesienią skóra jest narażona na niesprzyjające warunki pogodowe takie jak silny wiatr czasem także i na mróz. Większość czasu spędzamy wtedy w ogrzewanych pomieszczeniach, w których panuje suche powietrze. Te czynniki powodują, że nasza skóra traci nawilżenie dwa razy szybciej. Należy pamiętać, że tylko zadbana i dobrze nawilżona skóra będzie dobrze pełnić funkcję ochronną. Wieczorem zatem powinno się aplikować treściwsze kremy, balsamy lub oleje, natomiast rano lżejsze, które nie pozostawią na twarzy tłustego filmu. Zarówno na dzień jak i na noc doskonale sprawdzą się substytuty najlepszych kremów, organiczne mieszaniny naprawczych olejków z kwasem hialuronowym i komórkami macierzystymi linii COS-MEDICA. Nazwane zostały Meso-Therapy, bo chociaż aplikowane bezpośrednio z buteleczek, bezigłowo, głęboko wnikają w warstwy skóry intensywnie ją pielęgnując.
Odbudowa naskórka
Nasza skóra ma zdolność do nieustannej regeneracji. Jednak my także możemy jej w tym pomóc. Warto sięgnąć po kosmetyki na noc zawierające witaminy A i E oraz pantenol, które wspomogą i przyspieszą odnowę komórek skóry. To właśnie w nocy zachodzą procesy regeneracyjne.
Noszenie maseczki ochronnej a kondycja cery
Od 15 października powrócił obowiązek noszenia maseczki ochronnej w przestrzeni publicznej. Co tak naprawdę wtedy dzieje się z naszą skórą pod maseczką?
Oddychając pod maseczką, tworzymy wilgotne i ciepłe środowisko, które jest idealne do rozmnażania i rozwoju bakterii beztlenowych oraz drożdży. Możemy się spotkać z efektem “maskne”, czyli trądzikiem spowodowanym lub nasilonym z powodu długotrwałego noszenia maseczki. Ciągłe noszenie maseczki ochronnej powoduje tarcie i podrażnia cerę. Dodatkowo wzrost temperatury skóry ma wpływ na nadprodukcję sebum, które może prowadzić do powstawania lub zaostrzenia stanów zapalnych. Z kolei większa potliwość powoduje, że więcej zanieczyszczeń wraz z martwym naskórkiem przywiera do naszej skóry i zapycha ujścia gruczołów łojowych.
W dobie częstego noszenia masek, bardzo przyda się naszej skórze Bio-Serum na Noc, które regeneruje, pielęgnuje, nawilża skórę twarzy w czasie nocnego odpoczynku. A w dzień, Primer z kwasem azelainowym pod makijaż, by kontynuował nocną troskę o skórę przez Bio-Serum na Noc. Takie działanie w tandemie dostarczy skórze całodobowej pielęgnacji. Stanowi antidotum na wszelkie niedomagania i niekorzystne zmiany naszej skóry, tak tłustej jak i suchej.
Jak jeszcze postępować, by zminimalizować negatywne skutki noszenia maseczek?
Jeśli musisz nosić maseczkę przez większość dnia, postaw na lekki makijaż. Zatykające pory ciężkie kosmetyki mogą wzmóc powstawanie zmian trądzikowych. Zaopatrz się w maseczki z materiałów, które pozwolą Twojej skórze oddychać, np. z bawełny. Zmieniaj je często i wybierz do ich prania łagodne detergenty. Oprócz częstej zmiany maseczki, wspomagaj cerę stosując wspomniane zasady pielęgnacji skóry. Zadbana, nawilżona i zregenerowana skóra będzie prawidłowo spełniać funkcję bariery ochronnej. Przy zasłoniętej większej części twarzy, warto postawić zwiększony nacisk na makijaż oczu i brwi.