W drogeriach i aptekach bardzo łatwo znaleźć kremy BB, które są traktowane jako lżejszy zamiennik podkładu na co dzień. Ale czy tak jest naprawdę? Czym jest krem BB i jaki wybrać?

Krem BB – jego historia

Krem BB oznacza, z języka angielskiego, “Blemish Balm” (przeciw szramom, szpecącym plamom) albo “Beauty Balm”, czyli po prostu krem upiększający. Wynalezienie kremu BB zawdzięczamy niemieckiej dermatolog dr Christine Schrammek. To właśnie dzięki niej w latach 60. XX wieku powstał pierwszy krem BB, początkowo opracowany dla pacjentów po zabiegach chirurgicznych. Jego zadaniem było m.in. nawilżenie skóry oraz zakrycie pooperacyjnych blizn. 

Jednak krem BB zdobył popularność dopiero w Azji za sprawą Japonek i Koreanek. Zauważono, że jego stosowanie znacznie zmniejsza widoczność niedoskonałości, alabastrowo wygładza, ale także poprawia koloryt cery a jak dobrze wiemy, azjatki uwielbiają pielęgnację twarzy i przywiązują do tego ogromną wagę.

Krem BB – co to jest i czy różni się od podkładu?

Krem BB łączy w sobie właściwości pielęgnacyjne i makijażowe. Powinien nawilżać i wszechstronnie pielęgnować skórę, chronić ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz fachowo wyrównywać koloryt. Krem BB upiększa cerę, odżywia i dodaje jej swoistego blasku w naturalnym wydaniu. Można powiedzieć, że jest połączeniem podkładu, korektora, filtra UV i kremu nawilżającego. BB Krem nie zawsze jest kosmetykiem kryjącym. VIPERA oprócz BB kryjących ma w swoim portfolio BB silnie nawilżający, również BB rozświetlający. Te warianty są przeznaczone dla suchej i wrażliwej również dojrzałej cery, które nie wymagają mocnego krycia, za to bardzo potrzebują innego rodzaju wsparcia. Jest też BB dla cery tłustej, skłonnej do trądziku, wspaniale dbający o stan trądzikowej skóry.

Czy zatem krem BB różni się od podkładu? Tak. Oto najważniejsze cechy kremu BB, które różnią go od podkładu:

  • dopasowuje się kolorem do cery
  • zawiera filtr SPF
  • nie obciąża skóry
  • podkreśla naturalne piękno i dodaje blasku skórze
  • nawilża, pielęgnuje, zabezpiecza skórę

Krem BB – jaki wybrać?

Kremy BB różnią się od siebie stopniem krycia, zawartymi składnikami, a także właściwościami dodatkowymi. To, jaki krem BB wybierzesz, zależy od potrzeb Twojej skóry.

Jeśli potrzebujesz mocniejszego krycia wybierz Krem BB Cover Me Up. Jest dostępny w kilku odcieniach. Cera tłusta ma skłonności do wyprysków, BB Krem Silky Match Maker ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne oraz wspomaga gojenie ran. Posiadaczka cery dojrzałej zawsze z przyjemnością użyje Kremu BB Star In The Moonlight, który doda blasku i świeżości suchej skórze z objawami wiotczenia. Jeśli Twoja skóra potrzebuje permanentnego nawilżenia, wybierz Krem BB Get A Drop. Świetnie sprawdzi się przy cerze suchej, także normalnej.