Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to doskonały czas na emocjonujące spotkania ze znajomymi. Nierzadko przyjaciele umawiają się na wspólne oglądanie meczów. Nie dotyczy to wbrew pozorom wyłącznie panów. Dziewczyny równie często są zaangażowane w czasie w kibicowanie ulubionym drużynom. Jak fajnie wystylizować się na tę okazję?

Jak ubrać się na mecz?

Wizyta na stadionie to wielkie przeżycie, zwłaszcza jeśli gra polska reprezentacja. Całe trybuny odziane są w biało-czerwone barwy. Ale nawet jeśli mecz ogląda się jedynie w zaciszu własnego salonu, czy w pubie z kilkoma znajomymi, warto wybrać do ubrania coś, co symbolizuje nasz kraj. Fajnym dodatkiem są koszulki z orłem, czapki kibica czy na przykład zabranie ze sobą flagi czy chorągiewki. Dziewczyny mogą oczywiście poszaleć tego dnia ze specjalnym makijażem kibica.

Jak wykonać trwały makijaż kibica?

Na sportowy wieczór fajnie jest się ładnie pomalować. W tym celu należy sięgnąć po trwałe kosmetyki kolorowe, które sprawią, że make-up przetrwa naprawdę cały wieczór. Wiadomo, że podczas meczu dużo się krzyczy, rozmawia, podjada przekąski czy pije różne napoje. Decydując się na przykład na czerwone usta (lub dla wyjątkowo odważnych pań – na biało-czerwone), trzeba bardzo dobrze przygotować i zabezpieczyć taki makijaż ust. W pierwszym kroku trzeba usta poddać peelingowi. Dzięki temu można pozbyć się suchych skórek i wygładzić powierzchnię. Taki peeling najlepiej wykonać dzień przed meczem, a przed snem nałożyć na przykład balsam do ust VIPERA MED CLUB, pielęgnujący suche usta nocą. Przed wykonaniem makijażu ust, należy zmatowić je pudrem i obrysować czerwoną kredką. Może być to chociażby konturówka do ust IKEBANA w kolorze royal, od marki VIPERA. Następnie należy przejść do najważniejszego kroku przy koloryzacji ust, czyli nakładanie szminki. Kluczowe jest tutaj to, aby szminka była trwała i nie ścierała się zbyt łatwo. Można sięgnąć po szminki z serii ELITE MATT – na przykład w kolorze red rock. Czerwone usta przepięknie mogą podkreślać biel zębów, jeśli w szmince znajdzie się niebieski pigment. Całość można delikatnie przypudrować transparentnym pudrem.

Czym namalować flagi na policzkach?

Czymże byłby makijaż kibica bez namalowanych na policzkach flag? Czerwone usta to jedno – pięknie się prezentują i zwracają uwagę – natomiast tak naprawdę dopiero biało-czerwona flaga podkreśli to, jakiemu zespołowi się kibicuje. Oczywiście, takie ozdobniki nie są zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Dziewczyny często malują flagi swoim partnerom. Wiadomo, że mecze drużyny narodowej wiążą się z tysiącem emocji – nie raz oblać nas może zimny pot lub polać się mogą łzy wzruszenia. Taka flaga na policzkach musi być zatem wyjątkowo wytrzymała. Do makijażu kibica najlepiej podejść od podstaw. Powinno się odtłuścić policzek, na którym flaga ma być namalowana. Następnie trzeba go przypudrować, chociażby pudrem CAMERA Photo Compact od VIPERA. Następnie należy namalować, najlepiej za pomocą pędzla, kształt flagi i wypełnić go kolorem. Można użyć do tego mocno napigmentowanych cieni w płynie.