Kilka tygodni temu odbyła się premiera 4. sezonu popularnego serialu “The Crown” w serwisie Netflix. Opowiada o historii brytyjskiej rodziny królewskiej. W najnowszym sezonie poznajemy losy związku księżnej Diany oraz księcia Karola, syna królowej Elżbiety II i następcy tronu. Wraz z premierą powrócił zachwyt nad stylem i makijażem księżnej Walii. Przyjrzyjmy się jak łatwo we współczesnych czasach odtworzyć makijaż Lady Di.

“Królowa ludzkich serc”

W latach 80. i 90. księżna Diana niewątpliwie była inspiracją dla wielu kobiet. Podziwiano jej urodę, styl, ale także wrażliwość i dobroduszność. Stała się symbolem bezinteresownego dobra i nazywano ją “królową ludzkich serc”. Księżna Diana zachwycała swoją oryginalnością, łączyła klasykę z nutą kreatywności. Stała się jedną z ikon współczesnej popkultury
​„Lubię być wolnym duchem. Nie każdemu się to podoba, ale taka właśnie jestem.” – powiedziała kiedyś księżna.

Makijaż Lady Di

Księżnę Dianę można bez wątpienia nazwać ponadczasową pięknością. Jej uroda zachwycała. Miała blond włosy oraz alabastrową cerę. Uwagę zwracały jej duże, błękitne oczy. Lady Di potrafiła podkreślić ich urodę odpowiednim makijażem na gładkiej karnacji.

Księżna Walii bardzo dbała o swoją cerę, przykładała wagę do codziennego, starannego demakijażu i prawidłowego oczyszczania skóry, co jest warunkiem utrzymania jej gładkiej. Możesz do tego użyć płynu do demakijażu Face Cleanser z linii COS-MEDICA

Na co dzień oraz na większe wyjścia Lady Di wybierała delikatny, nieprzesadzony makijaż. Lekki podkład jedynie wygładzał karnację. Można także zauważyć, że księżna zawsze stosowała róż na policzki, co dodawało jej naturalnego i dziewczęcego looku. Jednak najbardziej charakterystycznym punktem makijażu Lady Di był niebieski eyeliner zastosowany wzdłuż dolnej linii wodnej oka. W ten sposób uwydatniała barwę tęczówki i podkreślała wielkość oczu w dosyć dyskretny, lecz niebanalny sposób. Dopełnieniem makijażu były mocno wytuszowane rzęsy czarną, czasami brązową, maskarą i usta w naturalnych odcieniach. Zastosowanie niebieskiego cienia na powiekach odwraca uwagę od błękitu tęczówki. Jednak taki zabieg, jak szafirowy akcent na linii wodnej oka, tworzy pożądany efekt.

https://www.instagram.com/p/BrLNuf6gNAT/

Piękna prostota

Przygotowaliśmy listę produktów, które pomogą Ci odtworzyć makijaż inspirowany stylem księżnej Diany:

Choć od tragicznej i niespodziewanej śmierci księżnej Diany minęło już ponad 20 lat, jest nadal żywa w naszej pamięci, inspiruje. W dzisiejszych czasach, gdzie obowiązuje nas noszenie maseczek ochronnych, możemy sobie pozwolić na wyeksponowanie oczu. Idealnie do tego się nada makijaż według księżnej Diany.