Walentynki to zdecydowanie niezwykły dzień, a szczególnie wieczór, dla wszystkich zakochanych. Jest to też okazja, z powodu której można pozwolić sobie na więcej – na figlarną czy nawet prowokującą stylizację, jak również makijaż. Można zmienić się w namiętną kusicielkę i umalować się mocniej niż zazwyczaj – choć oczywiście nie trzeba, bo na pewno nie brakuje kobiet, które po prostu chcą podkreślić swój dziewczęcy wygląd. Jak wykonać walentynkowy makijaż? Pomogą w tym kosmetyki VIPERA, których różnorodność jest w stanie odpowiedzieć na wszelkie potrzeby.

1.Propozycja makijażu Walentynkowego – Zmysłowa kobiecość

Podkreśl swoją kobiecość czyli zmysłowy makijaż dla uwodzicielek
Walentynki to najlepsza w roku okazja do tego, by zmienić się w pełnego pasji wampa i zrobić wrażenie na ukochanym, także makijażem. W walentynkowy wieczór wcale nie trzeba trzymać się zasady mówiącej, że można mocniej można podkreślić albo usta, albo oczy. Wyrazisty makijaż i powłóczyste spojrzenia rzucane spod długich rzęs to mus, ale bardzo ważnym elementem walentynkowego looku będą też mocniej niż zwykle, podkreślone usta, najlepiej – w kolorze żywej czerwieni. Jest to barwa niezwykle zmysłowa i kobieca. Można, nawiązując do aktualnych trendów, wybrać matową pomadkę, która w dodatku długo utrzyma się na ustach, na przykład CREAM KOLOR. Kiedy zaś chce się dodać ustom objętości (ponętne usta to pełne usta!), można sięgnąć po błyszczyk, na przykład MARVEL. Jego lśniąca formuła mocno odbija światło, przez co nawet wąskie wargi wydają się znacznie pełniejsze.
Dla jeszcze lepszego efektu można zastosować standardowy trik powiększający usta – obrysować zewnętrzny kontur kredką-konturówką w kolorze dobrze dobranym do pomadki. Kredki RICH TINT łatwo rozprowadzają się na skórze i długo zachowują trwałość, co przedłuża też trwałość pomadki czy błyszczyka, nawet w czasie jedzenia, picia czy… pocałunków.

Uwodzicielski makijaż na walentynki to też wyraziście podkreślone oczy, które dodają spojrzeniu charakteru. Kobiety, które chcą zniewalać ukochanego samym spojrzeniem, powinny postawić na mocniejszy makijaż oczu. Wybór cienia jest mniej ważny, najważniejsze są kreski na powiekach – odpowiednio wyrazisty efekt da na przykład eyeliner SUPERIOR. Warto też mocno wytuszować rzęsy, sięgając po mascarę TRANSONIC LASHES. Kiedy zaś chce się szczególnie olśniewającego efektu, najlepiej będzie zdecydować się na doklejenie sztucznych rzęs SPECIAL OCCASION, dostępnych w wersji wegańskiej.


2. Propozycja makijażu Walentynkowego – Romantyczny i dziewczęcy look.

Jak wykonać dziewczęcy makijaż?

Podkreślenie dziewczęcego uroku wymaga znacznie mniej zabiegów. Wystarczą do tego dające naturalny efekt kosmetyki do makijażu. W sklepie internetowym VIPERA znajdziesz ich wiele. Na czym warto się skupić? Przede wszystkim na wyrównaniu kolorytu cery i zamaskowaniu jej niedoskonałości, co zapewnić może podkład BB CREAM Get a Drop – Głęboko Nawilżający. Dziewczęcy makijaż to też naturalne usta i lekko podkreślone oczy. Warto postawić na perłową pomadkę FANCY, oraz neutralny cień, na przykład satynowy MPZ HAMSTER shell surpass, który pięknie podkreśli okolice oczu, a rzęsy starannie wytuszować mascarą MAXI LASH z serii Art & Science, która precyzyjnie rozdzieli włoski i zagęści je optycznie, pokrywając każdą, nawet najmniejszą rzęsę.