przewodnik dla dam

„Chęć podobania się jest zupełnie niewinną, a nawet potrzebną kobiecie zamężnej. Każda bowiem niewiasta pilnie czuwać powinna nad ozdobą swej powierzchowności, aby tem samym stała się miłą w oczach małżonka, uprzyjemniła mu troski i była osłodą smutnych lub tęsknych niekiedy chwil życia jego.”

mój system dla kobiet    gimnastyka

„Wszystkie kobiety pragną być piękne i mieć dobrą figurę, lecz bardzo mało z nich wie, że najlepszą drogą do osiągnięcia tych przymiotów jest ćwiczenie ciała w dobrem powietrzu.”

kobieta z kwiatami1945, 1937

triomój system pielęgnacji urody

„Kardynalnym warunkiem upiększania jest gruntowne oczyszczanie skóry z Maquillage’u przed udaniem się na spoczynek. W tym celu należy użyć Galaretki Bananowej i nasyciwszy nią tamponik z waty przetrzeć kilka razy twarz w kierunku od nosa do ucha. Potem dokładnie zmyć twarz wodą ciepłą gotowaną i mydłem jajecznym, a spłukać wodą chłodną, po czym twarz osuszyć.”

„Dziś każda kulturalna kobieta, idąc za głosem mody, układa włosy raz na tydzień lub raz na 10 dni żelazkiem lub wodą.”

pielęgnowanie urody

„Kobieta niewykształcona i pozostająca na niskim stopniu kultury barwi swe oblicze o ile można jak najwidoczniej, napycha na palce pierścienie i stroi różnymi błyskotkami. Przeciwnie kobieta wykształcona i moralnie wyżej stojąca zawsze zachowa dostojną powściągliwość, jako też unikać będzie wszystkiego, coby zbytecznie podpadało, a natomiast postara się o naturalne pielęgnowanie ciała, jakie tutaj bliżej określamy. Będzie ona dążyła do utrzymania swego zdrowia i pielęgnowania istniejących już zalet cielesnych.”

„Nasamprzód zwróćmy swą uwagę na tak bardzo ulubiony puder! Składa się on z jak najdelikatniejszej mąki ryżowej, mączki kartoflanej, mąki migdałowej i innych części, jednakże rzadko tylko jest niezmieszany, a bywa używany jako puder biały, żółty lub różowy. Chroni on skórę przed zewnętrznymi wpływami, gdyż pokrywa ją w pewnym stopniu, a równocześnie bardzo łatwo zapycha pory skórne…”